Český prezidentský pár na Slovensku
Tlačové správy 2008

Na oficiálnu návštevu pricestoval vo štvtok 10. januára 2008 prezident Českej republiky Václav Klaus s manželkou Liviou. Po oficiálnom zvítaní sa s prezidentom SR a jeho manželkou Silviou na nádvorí prezidentského paláca sa oba páry presunuli na tête-à-tête rokovania do Prijímacieho salóna paláca, po skončení ktorých nasledovala spoločná tlačová konferencia oboch prezidentských párov. Následne bolo súčasťou programu oficiálnej návštevy českého prezidenta na Slovensku stretnutie s predsedom vlády Robertom Ficom.

Poobede nasledovalo stretnutie prezidentských párov SR a ČR so študentmi maturitných ročníkov 5 bratislavských gymnázií na Gymnáziu Laca Novomeského. Okrem zvedavých otázok pre prezidentov sa študenti prvých dám pýtali na ich postavenie manželky prezidenta, ako aj na projekty ich nadácií 

Večer sa v Prezidentskom paláci konala slávnostná večera, po skončení ktorej český prezidentský pár navštívil činoherné predstavenie "Tančiareň" v Slovenskom národnom divadle spolu so slovenským prezidentským párom. 

V piatok, 11. januára 2008, prezidenti spolu s manželkami navštívili zámok Topoľčianky, ktorý bol letným sídlom prezidentov Československej republiky. Po jeho prehliadke oba páry na koči navštívili Národný žrebčín Topoľčianky. Po prehliadke vystúpenia lipicanských žrebcov a návšteve múzea nasledovala prehliadka chovu zubrov. Posledným spoločným programom bola návšteva Vinárskych závodov Topoľčianky spojená s ochutnávkou vín.