Manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová prijala pani Lindu Zecher
Tlačové správy 2009

Manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová prijala dňa 29. októbra 2009 v Prezidentskom paláci pani Lindu Zecher, ktorá je celosvetovou riaditeľkou spoločnosti Microsoft pre verejnú správu. Na úvod stretnutia pani Gašparovičová pani Lindu Zecher srdečne privítala a poďakovala za vynikajúcu spoluprácu, ktorú má Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých so spoločnosťou Microsoft na Slovensku. "Teší ma, že sa spoločnosť Microsoft zameriava i na vzdelávanie a zdravie žien. Je dôležité, aby sa ženy vzdelávali. Na Slovensku nie je dostupné vzdelávanie najmä pre ohrozené skupiny," uviedla pani Silvia Gašparovičová. 
Na stretnutí pani Gašparovičová priblížila činnosť a aktivity Nadácie Silvie Gašparovičovej. "Obracajú sa na nás ľudia s rôznymi životnými problémami. Aj vďaka partnerom a sponzorom nadácie sa snažíme meniť ich osudy k lepšiemu. Prostredníctvom projektu Prvá ľudová akadémia sa nám podarilo preškoliť desiatky ľudí. Tu nám bola nápomocná aj spoločnosť Microsoft," dodala pani Gašparovičová. 

Pani Linda Zecher ocenila aktivity pani Gašparovičovej a vyjadrila im plnú podporu. Pani Gašparovičovej predstavila i niektoré celosvetové iniciatívy a projekty spoločnosti Microsoft (napr. v Kolumbii, Afrike, Indii), či pôsobenie Microsoftu pri Európskej únii. Celosvetovým cieľom spoločnosti v roku 2009 je zvýšenie bezpečnosti používania internetu deťmi.