Nadácia pani Silvie Gašparovičovej darovala nový RTG prístroj
Podporili sme v 2008

Klinika úrazovej chirurgie SZU na bratislavských Kramároch má aj vďaka Slovenskej nadácii Silvie Gašparovičovej "Vzdelanie a zdravie pre všetkých" nový RTG prístroj (tzv. C-rameno). Slávnostne ho spolu s ministrom zdravotníctva SR Richardom Rašim odovzdala dňa 10. novembra 2008 manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová. Prenosný röntgen budú využívať lekári pri operáciách na kostiach a vzhľadom na množstvo traumatologických poranení v Bratislave bude využívaný 24 hodín denne. 

Nadácia pani Silvie Gašparovičovej pomáha zdravotníctvu zabezpečovať chýbajúce život zachraňujúce prístroje. "V nadácii sa od jej vzniku zaoberáme vzdelaním a zdravím pre všetkých. Projektom pomoci zdravotníckym zariadeniam na Slovensku sa snažíme o modernizovanie či dobudovanie zdravotníckych zariadení. Vždy máme požiadavky od nemocníc, čo im urgentne chýba a podľa finančných možností sa snažíme pomáhať. Tento krát sme vybrali tento prístroj, pretože veľa detí či dospelých príde k úrazom v mladom produktívnom veku a bez takéhoto dôležitého prístroja by výsledky operácie neboli také dobré ako s ním," uviedla pani Silvia Gašparovičová. 

Podľa ministra zdravotníctva Richarda Rašiho je "prístroj charakteristický tým, že je ku bežnej, komplikovanej aj normálnej operácii absolútne nevyhnutný, čiže nie je ničím iným nahraditeľný. Keď takýto prístroj nemáte, tak nemôžete bez neho operovať, pretože pomocou tohto prístroja sú to vaše röntgenové oči." 

Je to už po druhý krát, kedy Nadácia pani Silvie Gašparovičovej pomohla tejto nemocnici. V minulosti bol darom špičkový operačný stôl. Sponzormi RTG prístroja sú: Motor-car Banská Bystrica, spol. s. r. o., Transpetrol, a. s., Geoconsult, s. r. o., Creogroup, s. r. o., a a výťažok z aukcie konanej počas Záhradnej slávnosti 2008.