Nadácia Silvie Gašparovičovej pomohla bratislavskému oddeleniu patologických novorodencov
Podporili sme v 2011

Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých slávnostne odovzdala dňa 16. júna 2011 dva pulzné oximetre pre Oddelenie patologických novorodencov a JIRS I. detskej kliniky v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave. Prístroje slúžia na meranie vitálnych funkcií detských pacientov a sú mimoriadne potrebné pri starostlivosti o týchto malých pacientov. Prezidentka nadácie - manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová uviedla, že ju nesmierne teší, že opäť mohli pomôcť "tentokrát tým najmenším pacientom nemocnice. Prostredníctvom týchto prístrojov budú môcť byť jednoduchšie kontrolované ich vitálne funkcie, čo je práve pri ich zdravotnom stave nesmierne dôležité." 

Na oddelení patologických novorodencov lekári a sestry zachraňujú životy stovkám detí, ktoré potrebujú zdravotnú intervenciu. Riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave Daniel Žitňan uvítal, že Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej dlhodobo detskej nemocnici pomáha a prispela aj na toto oddelenie. "Máme tu deti, ktoré sú len polkilové a dokážeme ich vrátiť do normálneho života," dodal Daniel Žitňan. 

Prednostka 1. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave pani Oľga Červeňová poďakovala Slovenskej nadácie Silvii Gašparovičovej za dar pre malých pacientov. "Sme tu už 20 rokov. Keď sa pozriem dozadu, tak som zistila, že pred 20-timi rokmi takéto maličké deti nemali šancu na prežitie. Vďaka terajšiemu prístrojovému vybaveniu, že s tými deťmi dýchame, máme lieky, zachránime ich mnohé," uviedla pani Červeňová. 

Slovenská nadácia pani Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých začala realizovať dlhodobý projekt Pomoc zdravotníctvu - zabezpečenie chýbajúcich život zachraňujúcich prístrojov už v roku 2005. Do nemocníc na Slovensku nadácia za finančnej podpory partnerov darovala život zachraňujúce prístroje v hodnote 608 649,- Eur.Darovanie dvoch pulzných oximetrov DFNsP v Bratislave sa zrealizovalo vďaka výťažku z charitatívnej módnej prehliadky organizovanej agentúrou MARMARE.