Prezidentka nadácie na benefičnom koncerte Ponúkam Ti moje slnko
Tlačové správy 2005

Silvia Gašparovičová sa v nedeľu 9. októbra 2005 zúčastnila na benefičnom koncerte "Ponúkam Ti moje slnko", nad ktorým prijala záštitu. Koncert sa konal v kostole sv. Vincenta de Paul a zorganizovalo ho občianske združenie SLNEČNICA SLOVENSKO pri príležitosti Svetového dňa hospicovej a paliatívnej starostlivosti na podporu výstavby budovy Centra mobilného hospicu sv. Kataríny Labouré s denným stacionárom v Bratislave-Ružinove. 

Prvá dáma vo svojom príhovore poďakovala všetkým, ktorí sa pričinili o vybudovanie zariadenia, ktoré pomôže nevyliečiteľne chorým v utrpení, pomôže im nestratiť v tejto ťažkej situácii dôstojnosť a veľkú podporu poskytne aj príbuzným týchto ľudí. 

" Na dobročinných podujatiach sa zúčastňujem pomerne často a zúčastňujem sa ich naozaj rada. Hlavnou témou takýchto akcií je totiž ľudskosť, ktorú si v dnešných časoch treba naozaj mimoriadne vážiť, a som presvedčená, že je treba na ňu aj omnoho viac upozorňovať, ba nebránim sa použiť ani slov- propagovať ju, dávať ju za príklad všetkým, a najmä mladým ľuďom. Vážim si Vašu dobrú vôľu a ľudskosť, ktorú ste prejavili", tlmočila prvá dáma všetkým, ktorí prišli s myšlienkou vybudovať Centrum mobilného hospicu a s myšlienkou benefičného koncertu na podporu jeho dobudovania.