Príklad pre všetkých Časopis GOLF 2006
Napísali o nás 2006

Úsilie zbavovať golf a ľudí okolo neho najrôznejších prívlastkov, sa mi niekedy zdá ako nerovný zápas útleho mládenčeka s viachlavým drakom alebo ako boj Dávida s Goliášom. Vieme však, že ani jeden zápas nie je vopred rozhodnutý. 

Text a foto: Ján Pečo 

Dôkaz, že aj úplný nováčik v golfovom prostredí môže zažiariť, je na svete. A čo je mimoriadne povzbudivé, dokázali to nadšenci, ktorých životným poslaním je práca s mládežou. Akosi sme si už zvykli, že školám chýbajú finančné prostriedky, a to neraz i na zvládnutie ich základných funkcií. A zrazu je tu svetlá výnimka. Priam učebnicový príklad, že ak sa ľuďom nelení, tak aj pod strechou sa zelení. 

Prvá dáma záštitou 
Stredná zdravotnícka škola na Strečnianskej ulici v Bratislave sa stala 24. novembra popoludní stredobodom záujmu golfovej verejnosti. Za účasti pani Silvie Gašparovičovej tu slávnostne otvorili a uviedli do života novučičké tréningové centrum golfu pod strechou. Myšlienka zriadiť ho niekde v škole začala jej riaditeľovi Tiborovi Kráľovi vŕtať v hlave už na jar. Schvaľovací proces a prípravné práce sa natiahli do konca prázdnin, dizajnéri a po nich remeselníci sa pustili do práce v septembri. V novembri bolo dielo dokončené. Študenti školy, golfisti a mládež z bratislavskej Petržalky dostali pod vianočný stromček naozaj pekný darček. Riaditeľ, pedagogická rada a rada rodičov školy dokázali sebe i iným. že sú ľuďmi na správnom mieste. Už dnes vedia nielen to, ako budú nové zariadenie využívať, ale aj to, ako ho budú ďalej rozširovať a zdokonaľovať. Bez najmenšieho pokusu o zveličovanie, Stredná zdravotnícka škola sa stala pozitívnym príkladom pre všetky školy na Slovensku. Blahoželáme a držíme im palce... 

STREDNÁ ZDRAVOTNÍCKA ŠKOLA - Vyznanie Tibora Kráľa 
"Golf ma tak upútal a zaujal, že som sa rozhodol sprístupniť ho aj našim študentom, mládeži v Petržalke a aj ďalším záujemcom o tento šport. Už dlhšie som rozmýšľal, ako lepšie využiť jednu zo školských telocviční. Squash, džudo, stolný tenis alebo golf boli možné alternatívy. Prednosť nakoniec dostal golf. Zapojili sme sa do pilotného programu, ktorý má pomoci sprístupniť golf všetkým a zastrešuje ho pani Silvia Gašparovičová. Tým, ktorí mi pomohli s realizáciou indooru, aj touto cestou ďakujem." 

Časopis GOLF, december 2006