Rozžiarený Prezidentský palác
Tlačové správy 2008

Prezidentský palác dňa 5. decembra 2008 zaplnili svojím džavotom aj očakávaním desiatky detí z detských domovov, aby spoločne s prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom a pani Silviou Gašparovičovou privítali svätého Mikuláša, no zároveň aby slávnostne rozžali svetlá na stromčeku a na sviatočnej výzdobe Prezidentského paláca. Vlaňajší šťastný žreb vylosoval na stretnutie s prezidentským párom deti z detského domova v Žakarovciach, z detského krízového centra Náruč v Žiline a z detského domova Studienka v Bratislave. 

Ivan Gašparovič s manželkou Silviou na začiatku stretnutia srdečne privítali deti spolu s Mikulášom a spoločne s nimi slávnostne rozsvietili vianočný stromček aj vianočnú výzdobu Prezidentského paláca. Deti z detských domovov síce upierali zrak na Mikulášovo vrece plné sladkostí, no odmenu si zaslúžili až pásmom vianočných kolied, tančekov a piesní. Zároveň vďaka štedrému sponzorovi z Malej Tŕne dostalo každé dieťa tašku chutných jabĺčok. 

V roku 2009 zavítajú do Prezidentského paláca deti z Detského domova v Michalovciach, v Hornom Kelčove a z Detského domova Macejko v Malackách.