Silvia Gašparovičová darovala prístroj Národnému onkologickému ústavu
Podporili sme v 2006

Vo štvrtok 16. marca 2006 odovzdala prezidentka nadácie Vzdelanie a zdravie pre všetkých Silvia Gašparovičová spolu s Mimi Danihel dar Národnému onkologickému ústavu v Bratislave. Ide o špeciálne doplnkové zariadenie k lekárskemu prístroju na zmrazovanie metastáz v pečeni ERBE Cryo C 6, ktorý už v Národnom onkologickom ústave používajú. Finančné prostriedky vo výške 6 mil. SK poskytla vdova po bývalom predsedovi Svetového kongresu Slovákov pani Mimi Danihel prostredníctvom nadácie pani Silvie Gašparovičovej, ktorá lekárske zariadenie pre Národný onkologický ústav zakúpila. Špeciálne doplnkové zariadenie, ktoré slávnostne ústavu odovzdali, umožní v rámci diagnózy nádoru v pečeni ošetriť širšie spektrum pacientov, pretože sa dá použiť aj v úvodnej fáze ochorenia, keď sú metastázy veľmi malé a samotným prístrojom by sa nedali operovať. 

"Teším sa, že sa nám spolu podarilo tento unikátny projekt zrealizovať a tým zaradiť Slovenskú republiku na jedno z popredných miest v oblasti liečby nádorových ochorení pečene. Ďakujeme pani Mimi Danihel v mene nadácie a v mene ústavu a všetkých v budúcnosti vyliečených pacientov. Želám Národnému onkologickému ústavu, lekárom a celému personálu nemocnice, aby sa im podarilo využiť tento dar na vrátenie zdravia chorým ľuďom v čo najväčšom počte", povedala vo svojom príhovore Silvia Gašparovičová. 

V mene NOÚ a všetkých pacientov za tento veľkorysý dar srdečne poďakoval jeho riaditeľ Tomáš Haško. Na slávnostnom odovzdávaní bol prítomný aj veľvyslanec USA v Slovenskej republike J.E. Rodolphe M. Wallee s manželkou.