SLOVAKIA OPEN 2006 pod záštitou Silvie Gašparovičovej
Tlačové správy 2006

V sobotu 17. júna 2006 Silvia Gašparovičová v tenisovom areáli TJ Slávia Právnik odovzdala ocenenia víťazom medzinárodného tenisového turnaja SLOVAKIA OPEN 2006. Bolo to už druhýkrát, čo manželka prezidenta SR prijala záštitu nad týmto podujatím. 

Vo svojom príhovore pozdravila účastníkov turnaja a zdôraznila, že ju veľmi teší , že sa tento medzinárodný turnaj vozičkárov zaradil medzi tradičné podujatia handicapovaných tenistov a že vznikla tradícia takéhoto turnaja. 

"Pre Slovensko je to veľká pocta a som veľmi rada, že i takýmto spôsobom zviditeľňujeme a dokazujeme vôľu pomôcť ľuďom s telesným postihnutím žiť plnohodnotný život, vrátane možnosti uplatniť sa vo vrcholovom športe. Ja osobne, či už ako manželka prezidenta Slovenskej republiky alebo ako prezidentka nadácie Vzdelanie a zdravie pre všetkých vždy rada podporím takéto podujatie. Pri takýchto príležitostiach sa nemôžem ubrániť obdivu k ľuďom, ktorí dokážu prekonať sami seba. Preto keď minulý rok firma Motor- Car Slovensko ponúkla mojej nadácii do bezplatného ročného užívania auto Mercedes Vito, rozhodla som sa ho poskytnúť Slovenskému zväzu telesne postihnutých športovcov. Teším sa, že auto slúži k plnej spokojnosti na prepravu telesne postihnutých športovcov, i tenistov na turnaje doma i v zahraničí, kde nás úspešne reprezentujú. Budem sa snažiť , aby nám firma Motor -Car zmluvu predĺžila a aby ste mohli auto používať i v ďalšom období", sľúbila prítomným športovcom Silvia Gašparovičová.