V prezidentskej záhrade slávnosť určená deťom
Napísali o nás 2007

BRATISLAVA 8. júna (SITA) - V záhrade Grassalkovičovho paláca v Bratislave bude v sobotu od 10:00 do 15:00 už po šiestykrát Záhradná slávnosť. Podujatie, nad ktorým prevzala záštitu prvá dáma Silvia Gašparovičová, je tento rok venované pomoci zrakovo postihnutým deťom. V záhrade si budú môcť deti pozrieť divadlo, vyskúšať si skutočný golf, zahrať sa na skákacom hrade či zúčastniť sa na viacerých športových disciplínach. Ako sa uvádza na internetovej stránke podujatia, "záhrada s radosťou privíta toľko detí, koľko sa do nej zmestí." Na slávnosť sú pozvané aj deti z viacerých detských domovov. 

Dnes večer bude pre pozvaných hostí večerná časť Záhradnej slávnosti pod záštitou prezidenta Ivana Gašparoviča. Večerná slávnosť vyvrcholí benefičnou aukciou. Jej výťažok pôjde prostredníctvom nadácie Silvie Gašparovičovej Základnej škole pre slabozraké a nevidiace deti na Svrčej ulici v Bratislave, škola tak bude môcť vybaviť ďalšiu triedu špeciálnymi školskými stolíkmi. Takéto stolíky pre jednu triedu už nadácia škole darovala.
Záhradnú slávnosť organizuje neformálne Združenie zahraničných obchodných komôr na Slovensku, Mestská časť Bratislava - Staré Mesto a Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých.