Záhradná slávnosť k príležitosti MDD s benefičným charakterom
Tlačové správy 2005

Veru, čo do počasia, Záhradná slávnosť 2005, ktorú dňa 4. júna 2005 pri príležitosti Medzinárodného dňa detí usporiadala Slovenská nadácia Silvie Gašparovičovej a Zahraničné obchodné komory na Slovensku bola prekvapujúco premenlivá. Ani na chvíľu však medzi prítomnými nechýbala dobrá nálada a pocit spolupatričnosti s organizátormi, ktorým sa tento deň podaril zhodnotiť do nádhernej záhradnej slávnosti, rozdelenej na dve časti. 

Deň patril rodinám s deťmi 
Hoci sa v tento deň konali v Bratislave mnohé ďalšie podujatia pre deti, na dennú časť prišlo viac ako 800 návštevníkov a 140 účinkujúcich ! Päť hodín sa striedal jeden program za druhým, či už to bolo vystúpenie tanečnej skupiny Slovenského zväzu tanečného športu vozíčkárov, tanečný projekt Miquela Mendeza, ukážky bojových umení s Fredy Aisyim a Danom, orientálne tanečné štúdio Jasmína, Trial bike show majstra sveta v cyklotriale, Street dance academy, tanečná škola Jagermeister, detský folklórny súbor Vienok, Haacky-sack šou bratov Šándrikovcov, študenti bábkarskej scénografie a herectva VŠMU, Petra step dance, divadelné zoskupenie Hovnivál, skutočné nakrúcanie s originálnymi postavičkami z Holywoodu, škola hip-hopu, ukážka výcviku policajných psov a koňov, skákanie v klokaňom mechu, vystúpenie muzikálového gymnázia z Bratislavy,vranovské chodúľovské divadlo Mira Miháľa , svet strašidiel, disco šou... 

Nechýbali ani sprievodné podujatia, ako napr. výučba a výroba rozličných predmetov, ktoré ostali zúčastneným deťom na pamiatku, a to v spolupráci s inštitúciami: Sociálny dom Kampíno, Domov sociálnych služieb prof. Matulaya, Panta Rhei, IOM-Medzinárodná organizácia pre migráciu, CREATIVE PROduction a rozličné súťaže, odmenené sladkými, vitamínovými a hravými cenami...

Nezabudnuteľný večer 
Večerný program Záhradnej slávnosti najskôr ohrozila silná búrka, tá však prehrmela a do "vyumývanej záhrady" sa začali schádzať vzácni hostia na čele s prezidentským párom, pánom Ivanom Gašparovičom a pani Silviou Gašparovičovou, ktorí prevzali nad podujatím záštitu. Ich stretnutie s pozvanými hosťami - boli to najmä zástupcovia diplomatického zboru v SR, členovia medzinárodných organizácií na Slovensku, ale aj domáci, či zahraniční podnikatelia - bolo veľmi bezprostredné. 

Na otvorenom tanečnom parkete ešte pred oficiálnym otvorením večernej časti záhradnej slávnosti nečakane prekvapil s úžasnou tanečnou kreáciou integrovaný reprezentačný pár - rozosmiata vozíčkárka Martuška a urastený tanečník Peter. Akoby im vôbec nevadil neutíchajúci dážď, lebo medzi jeho kvapkami predviedli jednoducho neprekonateľný výkon, ktorý mnohým prítomným vohnal dojaté slzičky do očí. 

Na benefičnej aukcii sa vďaka mnohým reklamným partnerom vydražilo v prospech Slovenskej nadácie Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých 128 tisíc korún, ktoré sa použijú na vzdelávací projekt pre zdravotne postihnutých občanov. Výťažok z predaja vstupeniek zasa poputuje na podporu reprezentačných aktivít Slovenskému zväzu tanečného športu vozíčkárov. Symbolický šek v hodnote 50 tisíc korún im odovzdala prvá dáma Silvia Gašparovičová na druhý deň priamo na ich podujatí, ktorým bol roztancovaný Memoriál Ivanky Dvořáčkovej 2005.