Zo školských lavíc do atletickej haly Elán
Tlačové správy 2006

To je názov projektu, nad ktorým prijala záštitu Silvia Gašparovičová a ktorého už VI. sériu podujatí odštartovali v piatok 3. marca 2006 v športovej hale ELÁN na Bajkalskej ulici v Bratislave za jej účasti. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj minister školstva Slovenskej republiky László Szigeti. 

Zámerom projektu je podporiť športovanie žiakov a žiačok základných škôl, gymnázií, stredných odborných škôl a odborných učilíšť sprístupnením jedinej atletickej haly celoslovenského významu, a tak podporiť športové aktivity školskej mládeže aj na tých školách, ktoré nemajú na atletické disciplíny celoročné podmienky. 

Od začiatku realizácie projektu, t.j. od roku 2003 sa doňho zapojilo už viac ako 50 škôl bratislavského kraja a niekoľko stoviek žiakov a študentov, z ktorých možno vyrastú úspešní atléti. Snáď budú medzi nimi aj takí, akými boli Jozef Plachý, Mária Mračnová alebo Eva Šuranová. Aj títo prišli podporiť mladých športovcov, ktorí si prišli zasúťažiť v rôznych atletických disciplínach. 
Viac ako šesťsto prítomných atlétov pozdravila aj Silvia Gašparovičová, ktorá sa úprimne potešila veľkému záujmu mládeže o tento druh športu. "Keď ma realizátori projektu v roku 2005 oslovili s ponukou prevzatia záštity, neváhala som ju prijať, pretože som presvedčená, že zapojením čím väčšieho počtu žiakov sa podarí realizovať myšlienku pestovania zdravého životného štýlu a zlepší sa telesná zdatnosť a pohybová výkonnosť mládeže", povedala prvá dáma.